جزئیات دوره

کد استاندارد
91400521
شهریه قابل پرداخت
14000 تومان
بازدید
87
مدت زمان
16 ساعت
ویژه
فرهنگیان محترم خراسان شمالی
حداقل ظرفیت
323
حداکثر ظرفیت
1299
نمره قبولی در آزمون
12
تاریخ شروع
1400/05/31
تاریخ پایان
1400/06/31
ساعت شروع
00:01
ساعت پایان
23:59
وضعیت ثبت نام
به زودی
ایام برگزاری
0
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
پرورش خلاقیت در دانش آموزان

کد استاندارد 91400521

پرورش خلاقیت در دانش آموزان

زندگی انسان برای ایجاد نشاط نیازمند تفکر وخلاقیت است.از این رو سازمان آموزش و پرورش وظیفه فراهم کردن زمینه برای شکوفایی استعداد و خلاقیت دانش آموزان است و از سوی دیگر عهده دار بر عهده گرفتن این توانایی ها می باشد.

از مواردی که مانع خلاقیت دانش آموزان می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-      روش تدریس بر مبنای معلم محوری

یکی از مهم ترین دلایل مانع خلاقیت دانش آموزان در محیط مدرسه آموزش معلم محوری است.دانش آموز احساس می کنذ نمره بالاتربن ملاک ارزیابی آموزشی به شمار می رود در نتیجه با هدف کسب نمره بیشتر تلاش برای خلاقیت آن فایدده ای نخواهد  داشت.

2-      عدم فراهم کردن امکانات مورد نیاز در خلاقیت دانش آموز

اگرچه تعداد کثیری از فعالیت ها نیاز به امکانات خاصی ندارد و با وجود روش تدریس بهینه و امکانات آموزشی قابل اجرا می باشد اما نبود آن باعث عدم رسیدن به خلاقیت و نوآوری است که در نتیجه آن باعث نبود انگیزه می شود.

3-محتوا و هدف کتاب های درسی

در نظام آموزشی مهم ترین منبع موجود محتوا کتاب درسی است ولی عدم توجه به پرورش خلاقیت توانایی مورد نیاز برای حرکت به سوی اهداف خود را از دست داده و موجب اثر مخرب بر انگیزه دانش آموز می شود.

ممعلم باید افراد خلاق را شناخته و آن ها را برای  دستیابی به خلاقیت یاری رساند.باید فرصت هایی به دانش آموز ارائه شود تا با استفاده از آن و حقایقی که از قبل آموخته به کسب تجربه بپردازد.معلم با ایجاد پرسش به ایجاد درک عمیق تر موضوع کمک می کند.خلاقیت موجب تقویت فعالیت های نظیر تقویت اعتماد به نفس و تعامل اجتماعی،تقویت هوش هیجانی، تقویت مهارت حل مسئله و...می شود.

 

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید