محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز

 Evergreen Content

 

محتوای سبز چیست؟

محتوای سبز مثل درختی است که در تمام فصل‌ها سبز می‌ماند و با گذر زمان و تغییر فصل‌ها زرد و بی ثمر نمی‌شود؛ یعنی این محتوا در تمام زمان‌ها قابل استفاده و مفید است؛ هیچ وقت قدیمی و تاریخ ‌گذشته نمی‌شود و مطالعه‌ی آن در هر زمانی می‌تواند نیازی از کاربر را رفع کند یا به سؤالی از او پاسخ بدهد.

محتوای سبز به نوعی از محتوای SEO میگن که حتی با گذشت زمان هم کاربردی و اصولیه و برای خوانندگان همیشه “تازه” است. این نوع محتواها قدیمی نمیشن و میتوان گفت تاریخ انقضا ندارند.

چرا به این نوع محتوا “همیشه سبز” میگن؟

لغت “همیشه سبز (Evergreen)” حتی برای افرادی که کار اونا غیر از مارکتینگه، هم آشناست. علتش اینه که برای ما یادآور درخت های همیشه سبز (مثل کاج یا برخی انواع درخت نراد) هست. از این درخت ها معمولا در کریسمس برای تزئین خونه استفاده می کنن. درختان همیشه سبز نماد زندگی ابدی هستن چون برگ هاشون نمی ریزه و در تمام فصل های سال سرزنده هستند. درست مثل درختای همیشه سبز (Evergreen)، محتوای سبز هم پایدار و ماندگار در نظر گرفته میشه.

ممکنه پیش خودتون بگین “یه لحظه صبر کن! همه محتواهای آنلاین ماندگارن؛ مقالات و پست های بلاگ ها که هیچ وقت ناپدید نمیشن” اما وقتی میگیم محتوای سبز منظورمون محتواییه که مدت های طولانی بعد از انتشارش هم مناسب باشه و بازدید آن با گذر زمان حتی بیشتر هم بشه و به نوعی رشد ترافیک جذب شده داشته باشند.

چرا محتوای همیشه سبز اهمیت دارد؟

 

مقالات خبری را در نظر بگیرید که برای مدت زمانی کوتاه جذاب هستند و بعد از یک هفته کسی به آن‌ها اهمیت نمی‌دهد. اگر بر روی این مقالات تمرکز کنید، برای اینکه مخاطب داشته باشید، مجبورید دائم در حال تولید محتوا باشید که هم وقت زیادی از شما می‌گیرد و هم هزینه بر است.

از طرفی گوگل علاقه زیادی به محتوای همیشه سبز دارد و این مقالات در سئو موفق عمل می‌کنند؛ در نتیجه، ترافیک طبیعی موتورهای جستجو روانه وب‌ سایت شما می‌شود و روزانه افراد جدیدی محتوای شما را می‌بینند. بنابراین محتوای همیشه سبز راهکاری عالی در استراتژی بازاریابی محتوایی به شمار می‌‌رود.

چند دلیل برای تولید محتوای همیشه سبز

 

 • جذب بازدید بیشتر: مردم درباره موضوعات همیشه سبز، زیاد جستجو می کنند.
 • افزایش بازدید در طول زمان: بازدید محتواهای همیشه سبز در طول زمان افزایش خواهد یافت.
 • جذب بک لینک بیشتر: احتمال این که سایر سایت ها به محتواهای سبز شما لینک بدهند، بسیار بالاست.
 • اشتراک گذاری: محتواهای همیشه سبز، بیشتر در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند.
 • بازدهی بلندمدت: یک بار محتوای سبز تولید می کنید و همیشه از بازدهی آن بهره مند می شوید.
 • امکان تبلیغات دائمی: شما همیشه می توانید محتواهای سبز خود را Promote کنید.
 • ارزیابی عملکرد هوشمند: با بررسی نتایج تولید محتواهای همیشه سبز، بهتر می توانید مخاطبان و نیازهای آن ها و همچنین وضعیت سایت خود برای پاسخ به نیازهای آن ها را شناسایی کنید.
فرمت های معمول محتوای سبز

در قسمت زیر به برخی از مدل های رایج که ممکنه بخواهید از آن ها در ایجاد محتوای ماندگار استفاده کنید اشاره می کنیم. این فرمت ها عبارتند از:

 • لیست ها
 • نکات برتر
 • آموزش هایی که در جواب سوالات “چگونه..؟” وجود دارن
 • مقالاتی با سبک دایره المعارف
 • مقالات انتقادی مربوط به یک محصول
 • ویدئوها

 

تولید محتوا در این فرمت ها به طور اتوماتیک مقاله شما رو همیشه سبز نمی کنه، اما برای نوشتن مقالات همیشه سبز این فرمت ها می تونن موثر باشن. زمانی که می خواهید نحوه انجام کاری رو شرح بدین ویدئو و فیلم می تونه خیلی موثر باشه (برای مثال چجوری کاپ کیک درست کنین). اگر تهیه فیلم براتون ممکن نیست می تونید از یک سری عکس (تصاویر، نمودار و سایر موارد) استفاده کنید.

 

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید