نسخه جدید نرم افزار آروند

با نصب اپلیکیشن آروند هدیه ۳ تا ۲۰ هزار تومانی دریافت کنید

آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ

 

 

مقدمه

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) از دو دهه قبل تاکنون به عنوان زیرمجموعه‌ای از مدیریت تبلیغات و مدیریت بازاریابی اشاره می کند.امروزه رشته دیجیتال مارکتینگ در دانشگاه‌ها نیز حضور پیدا کرده است. به طوری  که دانشگاه‌های متعددی در سطح کارشناسی ارشد جهان دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی را ارائه می دهند.در ایران نیز بر خلاف رشته دیجیتال مارکتینگ ، مسیر توسعه‌ی خود را می پیماید، انتظار می‌رود در آینده جای خود را در دوره‌های رسمی مدیریتی مانند دوره MBA  در مقطع کارشناسی ارشد ارائه دهد.

بازاریابی دیجیتال چیست؟

سایت HubSpot  یکی از سایت‌های معتبر در حوزه بازاریابی دیجیتال و استراتژی محتوا محسوب می‌شود که در تعریف بازاریابی دیجیتال به این نکته اشاره کرده استمی توان به این نکته اشاره کرد که این عبارت، یک چتر مفهومی محسوب می‌شود.به عبارت دیگر، بهتر است به جای تعریف مستقیم برای ارائه آن، همه‌ی آن تکنیک‌ها و ابزارهایی را بشناسیم که در زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ قرار می‌گیرند.

نمونه‌هایی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال 

بازاریابی محتوا(Content Marketing)

بازرایابی درونگرا(Inbound Marketing)

بازاریابی برای موتور های جستجو((seo

بازاریابی توسط موتور های جستجو(sem)

بازاریابی شبکه های اجتماعی (Social Media Marketing)

تبلیغات بنری (Banner Advertising)

تبلیغات با کلیک(ppc)

ایمیل مارکتینگ، استراتژی محتوا و بازاریابی از طریق همکاری در فروش نیز در این مجموعه قرار می گیرند.

تولید محتوا

انیل پتل (Neil Patel) دیجیتال مارکتر معروف جزء ۱۰ دیجیتال مارکتر برتر دنیاست، به سوال دیجیتال مارکتینگ در این باره پاسخ می دهد. دیجیتال مارکتینگ به گونه ای از بازاریابی محصولات و خدمات که از طریق دستگاه‌­های الکترونیکی انجام می‌­شود، گفته می شود.

طبق این تعریف، اولین بازاریابی دیجیتال صورت گرفته در دنیا به بیش از ۱۰۰ سال پیش بر می گردد. رادیو سال ۱۸۹۶ اختراع شده است. ۱۰ سال طول کشید تا رادیو به محصولی عمومی تبدیل شود و اکثر مردم آن را تهیه کنند و از آن­جا بود که به فکر تبلیغات نیز افتادند. اولین تبلیغات مربوط بود به یک اجرای اُپرا بود که بعد از پخش آن فوراً بلیط‌­های آن به فروش رفت و این روز به عنوان اولین تولد دیجیتال مارکتینگ نام نهاده شد.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ شامل موادر زیر می  باشد:

کوتاه‌کننده‌ی لینک

تبلیغات کلیکی

آنالیز و تحلیل داده

بهینه‌سازی موتور جستجو

ایمیل مارکتینگ

مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تحلیل آن

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

انتشار رپورتاژ آگهی

چت آنلاین

ارسال پوش نوتیفیکیشن

 

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید