نسخه جدید نرم افزار آروند

با نصب اپلیکیشن آروند هدیه ۳ تا ۲۰ هزار تومانی دریافت کنید

کد استاندارد91401109
شهریه24000 تومان
شهریه قابل پرداخت14400 تومان
مدت زمان16 ساعت
نمره قبولی در آزمون12
تاریخ شروع1401/04/01
تاریخ پایان1401/06/31
ساعت شروع 00:01
ساعت پایان 23:59
نوع دوره
وضعیت ثبت نامخاتمه دوره
ویژهکلیه فرهنگیان محترم اداری و آموزشی، پذیرفته شدگان ماده 28، دانشجو معلمین و معلمین مدارس غیر دولتی
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
همکاران قبل از ثبت نام در دوره لطفا موارد زیر را بررسی کنند
رشته شغلیهمه رشته های شغلی
استانهای مجازهمه استان ها
پست سازمانیهمه پست ها
گروه تدریسهمه گروههای تدریس
رشته تدریسهمه رشته های تدریس
مقطعهمه مقاطع
پایه تحصیلیهمه پایه ها
مدارکهمه مدارک
نمرات دوره به صورت مستقیم در ltms توسط موسسه ثبت خواهد شد
 لطفا قبل ثبت نام در دوره ، کد دوره را در منوی کنترل شرایط فراگیر در دوره خاص در سایت ال تی ام اس وارد نموده و از شرایط ثبت نمره برای شما اطمینان حاصل فرمایید . ضمنا با عنایت به بخشنامه وزارت آموزش و پرورش حداکثر تعداد سالیانه دوره های برون سازمانی 200 ساعت می باشد .

کد استاندارد 91401109

دوره روانشناسی یادگیری

 لطفا قبل ثبت نام در دوره ، کد دوره را در منوی کنترل شرایط فراگیر در دوره خاص در سایت ال تی ام اس وارد نموده و از شرایط ثبت نمره برای شما اطمینان حاصل فرمایید .

مقدمه

یادگیری امری متداول و جاری در زندگی روزمره انسان و برخی جانداران عالی است که با توجه به وقوع آن در زمینه های گوناگون زندگی باید برای آن نوعی ارزش سازشی زیستی در نظر گرفت چنانکه آن را به منزله ابزار یا فرایندی سازشی برای ارزیابی و تغییر سازنده به منظور پیشبرد امور و کنش های مختلف می توان تلقی کرد. با درنظرگرفتن این نکته که انسان از بدو تولد درگیر تعامل با پیرامون خویش است، یادگیری را در جایجای زندگی و در همه شئون آن می توان یافت. بنابراین دانستن و آگاهی از فرایند و ابزاری چنین ضروری و کاربردی اهمیتی ویژه برای علتیابی،جهت دهی و بهبود بخشیدن یا کاستن از کارایی و بازدهی یادگیری بنا به موضوع و موقعیت آن دارد با این حساب آگاهی علمی درباره یادگیری برای ایجاد و بهبود عملکردها یا کارکردهای سازنده)زبان آموزی، مهارت ها، آموزش و پرورش رسمی و شایستگی ها( و مثبت، کاستن از عملکردها یا کارکردهای فرساینده و نفی )اختالالات یادگیری، بدآموزی ها، رفتارهای نابهنجار، افکار و ارزیابی منفی مرضی و ترس های نابجا(، بهبود شیوه های فرزندپروری، اتخاذ درمان موثر برای بیماری ها و ناهنجاری ها ارزشی شایان توجه دارد

یادگیری(آموختن) واژهای است که در وهله ی نخست حتی در امور روزمره پرکاربرد، آشنا و بدیهی به نظر می رسد ولی برای ارایه تعریف روشنی از آن و تعیین مرزهای مشخص کنندهاش با سایر فرایندها و سازه ها درنگ و تعمق لازم است

یادگیری در زندگی انسان چه نقشی دارد ؟ نقش یادگیری در همه صحنه های زندگی نمایان است. یادگیری تنها آموختن مهارتی خاص با مطالب درسی نیست؛ بلکه در رشد هیجانی ، رشد شخصیتی ، تعامل اجتماعی انسان دخالت دارد. انسان یاد میگیرد که از 6 چه چیزی بترسد، چه چیزی را دوست بدارد و کجا چگونه رفتار کند. در واقع نوزاد از همان لحظه تولد درگیر فرآیند یادگیری میشود و این توانایی است که باعث پیشرفت و تفاوت روزانه او تفاوت انسانهای یک نسل از انسانهای نسل قبل از خودشان میشود. فرآیند یادگیری با توجه به اهمیتش همیشه مورد توجه بوده و در این مورد دانشمندان بسیاری اظهار نظر ، پژوهش و نظریه پردازی کرده و جواب بسیاری از سواالت را روشن کرده اند، بطوری که میتوان با صراحت و اطمینان در مورد اینکه "یادگیری چیست ؟ ، چگونه رخ میدهد و عوامل موثر کدام هستند ؟ "

 

تعریف ومفهوم یادگیری
نظریات شرطی سازی کلاسیک عامل و کاربرد آن در آموزش
نظریه بندورا (یادگیری اجتماعی و کاربرد آن در آموزش)
نظریه های آزوبل (یادگیری معنادار و کاربرد آن در آموزش)
کاربرد نظریه های یادگیری در آموزش و پرورش
انواع یادگیری
ضرورت و اهمیت روانشناسی یادگیری
عوامل موثر در یادگیری
نظریه های یادگیری و ویژگی های آن ها
آزمون میان ترم
آزمون پایان ترم

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید