جزئیات دوره

کد استاندارد
91400810
شهریه قابل پرداخت
12000 تومان
مدت زمان
24 ساعت
ویژه
فرهنگیان محترم خراسان شمالی
نمره قبولی در آزمون
12
تاریخ شروع
1400/05/28
تاریخ پایان
1400/06/31
ساعت شروع
00:01
ساعت پایان
23:59
وضعیت ثبت نام
به زودی
ایام برگزاری
0
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
آموزش الكترونیكی e-learning

کد استاندارد 91400810

آموزش الکترونیکی(e-learning)

 

آموزش الکترونیکی Electronic Learning) ) مبتنی بر فناوری با استفاده از اینترنت با مجموعه ای از نرم افزار های کاربردی برای توسعه آموزش است. از اشکال مختلف این آموزش می توان علاوه بر آموزش بر پایه وب، کلاس های مجازی،آموزش غیر حضوری، خود آموزی و بازآموزی را نام برد.

در این سیستم کلاس درس الکترونیکی یک سامانه هوشمند به حساب می آید و نیز شبکه که محل حضور اعضای مجازی به شمار می رود.در این آموزش آنلاین نتایج دوره آموزش از طریق ارسال متن و نوشته، عکس، تمرین و نیز امتحانات استفاده می شود.

تولید محتوا وآموزش الکترونیکی

از مهم ترین مباحث در طول دوره آموزشی تولید محتوا می باشد چرا که محتوا باید از مفهوم بیشتری اما کم حجم برخوردار باشد .اغلب مطالب آموزشی از طریق صفحه نمایش سیستم های کامپیوتری قابل مشاهده است و دانش آموختگان با کلیک برروی آن مطالعات خود را انجام می دهند. به منظور فراگیری بهتر افراد می توانند از طریق دیگر امکانات نرم افزارهای مربوطه با اساتید تعامل بیشتری برقرار کنند. در تدریس آنلاین نیز با توجه به فواصل زمانی در قالب تقویم آموزشی استاندارد صورت گیرد تا بازخورد مثبتی به همراه داشته باشد. موانع آموزش الکترونیکی شامل عدم تجربه کافی در این زمینه، استفاده از تجارب آموزش گذشته، نبودن انگیزه،عدم مشارکت جمعی فراگیران آموزش و.... 

سامانه آموزش مجازی

سامانه آموزش الکترونیکی با تکیه بر نرم افزار های مورد نیاز ارتباط دو و چند طرفه را فراهم می کند.علاوه بر آن امکان به اشتراک گذاشتن صدا و تصویر را نیز به همراه دارد. 

از مزیت و اهداف سیستم آموزش الکترونیکی به ترتیب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·         اطلاعات به روز 

·         کاهش هزینه های آموزشی

·         دسترسی بدون محدودیت محتوا

·         در دسترس بودن آموزش

·         آموزش مرتبط و موثرهمراه با عملکرد بهتر

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید