جزئیات دوره

کد استاندارد
91400472
شهریه قابل پرداخت
20000 تومان
مدت زمان
24 ساعت
ویژه
فرهنگیان محترم خراسان شمالی
نمره قبولی در آزمون
12
تاریخ شروع
1400/05/30
تاریخ پایان
1400/06/31
ساعت شروع
00:01
ساعت پایان
23:59
وضعیت ثبت نام
به زودی
ایام برگزاری
0
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
بهره وری در مدرسه

بهره وری در مدرسه

ایجاد بهره وری در مدارس نیازمند سازگاری با شرایط و نیاز های آموزش و پرورش است.دولت و سازمان ها با ایجاد مشارکت نسبت به این موضوع برنامه ریزی های لازم را فراهم می سازد تا سیستم سازمان و آموزش در راستا بهبود مطلوب هدایت شود.

موفقیت این راهکار با توجه به رشد و توسعه اقتصاد اجتماعی نقش مهمی دارد.اقتصاد اجتماعی به معنی رشد و توسعه در جهت ارتقا سطح اقتصاد اجتماعی با افزایش نیروی انسانی است.

اهمیت بهره وری در آموزش وپرورش

خانواده و سپس آموزش و پروش از نهاد های اصلی جامعه به شمار می رود چرا که از وظایف آن ها پرورش دانش آموزان با مهارت های زندگی بالا و افزایش توانمندی آن ها برای زندگی اجتماعی است.بهره وری آموزش و پرورش تربیت نیروهای انسانی کارآمد و خلاق می باشد زیرا می توانند فرد مفیدی در آینده بشوند.

 

ویژگی مدارس با بهره وری

1.      بالابردن سطح انتظارات برای دستیابی به موفقیت دانش آموزان

2.      محیط امن و دارای نظم

3.      دارای راهبرد آموزشی

4.      داشتن فرهنگ مشارکتی

5.      ایجاد فرصت آموزشی

وجود تعهد و مسئولیت کارکنان آموزشی و نهادینه کردن فرهنگ بهره وری برای ایجاد فعالیت های جدید در جهت افزایش کارآمدی مدرسه با استفاده از منابع و امکانات و ایجاد انگیزه برای بهره گیری مطلوب کمک می کند.

از موارد توامندی های مدارس بهره ور می توان به عواملی مانند وجود برنامه ریزی در امر آموزش، برنامه ریزی اصولی برای برنامه های درسی و تعیین مرز اواولیت بندی برای آن ها را می توان نام برد.

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید