جزئیات دوره

کد استاندارد
91400806
شهریه قابل پرداخت
14000 تومان
مدت زمان
20 ساعت
ویژه
فرهنگیان محترم خراسان شمالی
نمره قبولی در آزمون
12
تاریخ شروع
1400/06/09
تاریخ پایان
1400/06/31
ساعت شروع
00:01
ساعت پایان
23:59
وضعیت ثبت نام
به زودی
ایام برگزاری
0
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
سیستم های چند رسانه ای

کد استاندارد 91400806

سیستم های چند رسانه ای

 سیستم چند رسانه ای یا مولتی مدیا امکان انتقال اطلاعاتی از جمله تصویر، متن، صدا و ... را دارد.علاوه بر آن ها از گرافیک و انیمیشن نیزاستفاده می شود.از سیستم های چند رسانه ای در حوزه های مختلفی علاوه بر مهندسی در تجارت، هنر، سرگرمی، آموزش و ...استفاده می شود.مفهوم چند رسانه ای را نباید با رسانه اشتباه گرفت زیرا، رسانه می تواند نوعی متن نمایش داده شده در قالب رایانه های ابتدایی یا اشکال سنتی چاپ شده دست ساز یا تهیه شده از مواد مختلف باشد.

لازم به ذکر است سیستم های چند رسانه ای به عنوان یک رشته مجزا در طول مقطع کارشناسی ارشد رشته فناوری اطلاعات تدریس می شود که ازاهداف آن تربیت نیروی انسانی با قابلیت شناسایی و مدیریت ایجاد سیستم های چند رسانه ای است.دانش آموختگان این رشته در نهایت می توانند با عنوان کارشناس ارشد در تهیه، بهبود و بسترسازی راه حل هایی کاربردی را ارائه دهند.

انواع سیستم های چند رسانه ای

با دستگاه های پردازش اطلاعات مانند دستگاه های کامپیوتری و الکترونیکی می توان قادر به ضبط، نمایش، پخش و...در این حوزه داشت. کامپیوتر هایی که در دهه 1990پا به عرصه بازار گذاشت، کامپیوتر های چند رسانه ای نامیده شد، زیرا این دستگاه ها با در برداشتن یک پردازنده امکان انتقال اطلاعات و داده هایی همچون صوت، تصویر، ویدئو و...بود.

سیستم چند رسانه ای تطبیقی : اصول این سیستم ها تبادلی است و در حوزه آموزش، تجارت و الکترونیک استفاده می شود.

سیستم های انفعالی و غیر انفعالی: سیستم های انفعالی اثر متقابل سیستم و کاربر را نشان می دهد در حالی که سیستم های غیر انفعالی حالت عکس را نشان می دهد یعنی سیستم و کاربر اثر تعاملی ندارند، مانند رسانه انیمیشن.

به علت دسترسی به تکنولوژی، توسعه و انتشار چند رسانه ای و ایجاد تاثیر بالا برای کاربران، امروزه از آن استفاده زیادی می شود.در طراحی سیستم های چند رسانه ای باید به مواردی از جمله محتوا مناسب،اهداف مشخص، توجه به سطح مشکلات دانش آموزان و تقویت عملکرد درسی آن ها توجه کرد.

 واژه رسانه در ابتدا توسط یک خواننده وهنرمند با نام  Bob Goldestein با هدف تبلیغ در افتتاحیه نمایش خود در شهر انگلستان مورد استفاده قرار گرفت. در طول مدت چهل سال رسانه معانی مختلفی پیدا گرفت به طوری که در اواخر سال 1970 به عنوان نمایش اسلاید توسط پروژکتور استفاده شد.

اهداف سیستم های چند رسانه ای

 نگرش انواع محیط های چند رسانه ای

شبکه و سیستم های انتقال موجود برای سیستم های چندرسانه

مدیریت داده ها و فشرده کردن اطلاعات

کاربرد سیستم های چند رسانه ای کدام اند؟

مهندسی،سرگرمی و هنر، پزشکی، ریاضیات، تحقیقات علمی و...که در ادامه این مقاله ابر آروند آن ها را با هم می خوانیم.

مهندسی: برای شبیه سازی های رایانه ای برای محتواهایی با جنبه سرگرمی،آموزشی و... استفاده می شود.

سرگرمی و هنر:برای تولید فیلم و انیمیشن های سه بعدی، بازی های چند رسانه ای به شدت کاربردی است. برنامه های تولیدی به صورت آنلاین هستند و برخی نیز کاربران را بر خلاف اینک مانند سیستم های گیرنده به کار گیرد آن ها را در مشارکت فعال قرار می دهد.در حوزه هنر نیز هنر های سنتی در قالب گالری هنر و با هدف بقای محتوای چند رسانه ای به نمایش گذاشته می شوند.

پزشکی:مشاهده مجازی عمل های جراحی با نحوه تاثیر پذیری از بدن انسان که ویروس ها و باکتری ها را شناسایی می کند.

ریاضیات: در حوزه تحقیقات علمی که می تواند مدلی را از ماده خاص طراحی تا از آن مدل جدید بسازد.

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید