جزئیات دوره

کد استاندارد
91400805
شهریه قابل پرداخت
26000 تومان
مدت زمان
32 ساعت
ویژه
فرهنگیان محترم خراسان شمالی
نمره قبولی در آزمون
12
تاریخ شروع
1400/06/15
تاریخ پایان
1400/06/31
ساعت شروع
00:01
ساعت پایان
23:59
وضعیت ثبت نام
به زودی
ایام برگزاری
0
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
تولید و كاربرد ابزارهای آموزشی

کد استاندارد 91400805 

تولید و كاربرد ابزارهای آموزشی


امروزه مفهوم تکنولوژي آموزشي سطحی گسترده تر و وسيع تر از گذشته پیدا کرده است و تنها در کاربرد مواد و وسايل شامل نمي شود. تکنولوژي آموزشي را مي توان به مهندسي آموزشي تشبيه کرد به طوری که به وسیله تکنيک هاي آموزشی طرحي را  ارائه می دهد که علاوه بر تسهيل در امر يادگيري سريع تر، از بهره مندی موثرتر و پايدارتري در امر تکنولوژی نیز برخوردار باشد.

تکنولوژی آموزشی به ویژه از دیدگاه روان شناسی بهره می گیرد. نگرش این دیدگاه طراحی خط زنجیره ای تولید، ارزشیابی و اجرای آن است.واژه تکنولوژی در لغت به دو بخش تقسیم می شود، واژه تکنو به معنی روش و واژه لوژی به معنی شناخت می باشد و به طور اصطلاح استفاده داده های علمی برای رسیدن به مقاصد آموزشی را تکنولوژی می گویند. در طول مدت زمان تکنولوژی آموزشی تغییر و تحول پیدا کرد و تعاریف گوناگونی به خود گرفت. کمیته مهندسی آمریکا به عنوان سیستم آموزشی شناخته شده در جهان با به کار گیری علوم آموزشی، فضای واقعی کلاس درس و استفاده از ابزار های اموزشی درتسهیل در امر یادگیری کاربرد دارد.

به کار بردن منابع انسانی و غیر انسانی بر اساس اهداف مشخص از عوامل ایجاد اجرای آموزش بهتر می باشد.

تولید ابزار های آموزش

ویژگی های دوره های آموزشی

توجه به نیازیادگیرنده

استفاده ازنظریه عمومی سیستم ها

اجرای طرح منظم آموزشی با استفاه از متد تکنولوژی

آموزش های خودآموز و برنامه های آموزشی


مراحل تکامل نظام آموزشی به صورت گام به گام شامل: ابزار و وسایل آموزشی،  مواد آموزش ، نظام درسی، اهمیت به نیازمندی های فرد یادگیرنده می باشد. 

ابزار های آموزشی باعث افزایش عمق یادگیری دانش آموزان می شوند.استفاده از الگوی ترکیب رسانه از الگوی های اصلی این موضوع است ، که شناخت یادگیرنده، توجه به دانش، مهارت و ویژگی های شایسته از ویژگی های آن است.

برای انتخاب رسانه و ابزارهای آموزشی توجه به دو نکته ضروری است.1- انتخاب رسانه برای اجرای طرح های آموزشی 2- طراحی مواد آموزشی.

ارزشیابی آخرین گام موثر در امر یادگیری آموزشی است که هدف آن پیشرفت تحصیلی دانش آموز می باشد و معلم در سراسر دوره آموزش در جریان ارزشیابی دانش آموز قرار می گیرد.

دوره تولید و کاربرد ابزار های آموزشی

تولید ابزار های آموزشی با هدف ایجاد ارتباط موثر میان معلم و دانش آموز تولید گردید.

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید