جزئیات دوره

کد استاندارد
91400480
شهریه قابل پرداخت
28000 تومان
مدت زمان
24 ساعت
ویژه
فرهنگیان محترم خراسان شمالی
نمره قبولی در آزمون
12
تاریخ شروع
1400/06/17
تاریخ پایان
1400/06/31
ساعت شروع
00:01
ساعت پایان
23:59
وضعیت ثبت نام
به زودی
ایام برگزاری
0
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
رشته های دانشگاهی و معیارهای انتخاب آنها

کد استاندارد 91400480

رشته های دانشگاهی و معیارهای انتخاب آنها

یکی از حساس ترین و حائزاهمیت ترین موضوع مراحل زندگی هر فرد انتخاب رشته او می باشد که مسیر آینده او را تامین می کند  بنابراین ضروری است با معیارهای آن قبل از انتخاب رشته آشنا باشید.هر شخص با توجه به اهداف تعیین شده در زندگی خود ملاک ها را ارزیابی می کند.

بررسی برخی معیارهای انتخاب رشته

1-      توجه به سطح علایق

با توجه به اینکه شخصیت هر فرد متفاوت با دیگری است لذا انتخاب های او نیز دارای تفاوت است و بر اساس میزان علاقه شخص تعیین می شود.برای انتخاب رشته مناسب قبل از هر چیز مراجعه و بررسی منابع مورد نظر ضروری است تا در نهایت رشته ای را انتخاب کنید که با علایق شما سازگار باشد.

2-      بررسی تعداد واحد و نوع درس مورد نظر

قبل از شروع انتخاب رشته به سوالاتی از قبیل تعداد و عناوین دروس انتخاب شده،چگونگی انتخاب دروس در گرایش های مختلف، نحوه کسب مهارت و تخصص در رشته مورد نظر، پاسخ دهید.

3-بررسی آینده شغلی

این موضوع ممکن است برای هر فردی قابل توجه باشد، چرا که با افزایش تعداد فارغ التحصیلان و کاهش میزان فرصت های شغلی،علاقه و استعداد فردی را در نظر داشته ضمن آنکه به نظرها و خواسته های اعضای خانواده گوش فراداده و در نتیجه آن به توافق برسید.

4-وجود هزینه های احتمالی

یکی از معیارهای پیش رو در تعیین انتخاب رشته توجه به هزینه های احتمالی است. چرا که برخی رشته ها نیازمند پرداحت هزینه بالا به علاوه داشتن پشتکار از سوی دانش آموز است. در انتخاب رشته های پر هزینه گاهی توجه به وضعیت بررسی آمادگی جسمانی از لحاظ حضور در نقاط مختلف کشور،ضروری است.

دوره رشته های دانشگاهی و معیارهای انتخاب آنها

در تعیین انتخاب رشته باید دو معیار انگیزه در طول رشته انتخابی و داشتن بازارکار مناسب رشته توجه کرد.

رشته های دانشگاهی درزیر گروه های علوم ریاضی،علوم تجربی،انسانی،هنرو زبان های خارجه در نظر گرفته شده اند. در عین توجه به معیارهای گفته شده داشتن استعداد کافی نیز در تعیین نوع انتخاب رشته سازنده است.موسسات زیادی در زمینه استعدادیابی و مشاوره فعال هستند که با آن ها می توانید مشورت های لازم را داشته باشید. بنابراین اگر معیارهای درست و لازم را داشته باشیم می توانیم در ساختن آینده خود نقش مفید و موثری داشته باشیم.

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید