جزئیات دوره

کد استاندارد
91400322
شهریه قابل پرداخت
60000 تومان
مدت زمان
32 ساعت
ویژه
فرهنگیان محترم خراسان شمالی
نمره قبولی در آزمون
12
تاریخ شروع
1400/06/21
تاریخ پایان
1400/06/31
ساعت شروع
00:01
ساعت پایان
23:59
وضعیت ثبت نام
به زودی
ایام برگزاری
0
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
روش های فعال یاددهی ـ یادگیری

کد استاندارد 91400322

روش های فعال یاددهی

داشتن روش تدریس مناسب از جمله روش های فعال یادگیری محسوب می شود.تدریس خوب به یادگیری دانش آموزان کمک کرده و ابزار مناسبی برای ایجاد معنا هستند تا با روش های متفاوت معلمان در امر یادگیری آشنا شوند.انتظارات نظام آموزشی،فضا و زمان یادگیری،اعضای یادگیرندگان از جمله عواملی است که در زمینه یادگیری از جمله مولفه های روش های فعال یاددهی و یادگیری است. روش تدریس باید با نوع یادگیری دانش آموز سازگار باشد و این یادگیری در مدرسه نیازمند توجه،مسئولیت پذیری و مشارکت فعال دانش آموزان می باشد.

از جمله عوامل موثر در یادگیری دانش آموزان

مشارکت در بحث کلاسی و سایر فعالیت ها

فرصت بازدید مدارس از مکان های عمومی مانند موزه و...

ایجاد محیط های چالش انگیز برای یادگیری

با در نظر گرفتن علایق و میزان استعداد دانش آموزان،مشارکت آن ها در فعالیت های اجتماعی مدرسه مانند ایجاد پروژه اهمیت دارد.فعالیت هایی که انجام آن ها شرایط یادگیری را ضمن گفت وگو با دیگران و بیان نظرات فراهم می کند.

معلم در امر یادگیری باید با آگاهی دانش آموز در درک و فهم وسطح یادگیری اونگرشی بر مبنای ایده آن ها ایجاد و آن ها را به درک و روشنایی بهتر راهنمایی کند.

برخی راهکار هایی که توسط معلم انجام می شود.

تاکید بر مسلط بودن به موضوع

افزودن اطلاعات جدید به دانش قبلی

آموزش داشتن درک و فهم به جای به خاطر سپردن سطحی اطلاعات

از مهم ترین شیوه برقراری ارتباط میان معلم و دانش آموز پرسش و پاسخ است

دوره روش های فعال یاددهی و یادگیری

دانش آموزان با بهره گیری از روش های تاثیرگذار در فهم و درک، یادگیری و استدلال به حل مسئله می پردازند.بدین گونه این راهبرد به بهبود حافظه کمک کرده و باعث می شود مسائل با شیوه های مختلف حل بشود.

با بررسی نظام آموزشی در سایر کشورها مهارت و دانش لازم در خصوص موفقیت در کار و زندگی می رسیم.در نتیجه این بررسی ها ابعاد نظام آموزشی و روش های ارزیابی آن با مشارکت اولیا و مربیان به عنوان هدف در نظر گرفته شده است.

بررسی شیوه های تدریس از گذشته تا کنون تدریس اعمال بیان ، ارائه واقعیت ها و اطلاعات دانش آموزان را نشان می دهد.این روش با سنجش مهارت دانش آموزموفق عمل کرده است. با تاکید بر مفاهیم نوین در امر یادگیری و توانایی حل مسئله شیوه تدریس ساخت گرایی که نوعی سبک یادگیری می باشد، گسترش پیدا می کند.کسب تجربه و انجام تمرینات منظم یادگیری عمقی بر خلاف طوطی وار،نگرش آموزش ساخت گرایی است.طرح پرسش،تبادل نظر و بررسی عملکرد کلاسی در کنار مشارکت دانش آموز در کاوش گری و امور کلاسی توسط معلم از جمله اقدامات مهم در این زمینه می باشد.از این رو در نحوه کار دانش آموز ارزیابی صورت گرفته و راهبردهایی مستحکم دستیابی به اهداف صورت می گیرد.

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید