جزئیات دوره

کد استاندارد
91400322
شهریه قابل پرداخت
60000 تومان
بازدید
17
مدت زمان
32 ساعت
ویژه
فرهنگیان محترم خراسان شمالی
حداقل ظرفیت
2222
حداکثر ظرفیت
5555
نمره قبولی در آزمون
12
تاریخ شروع
1400/06/21
تاریخ پایان
1400/06/31
ساعت شروع
00:01
ساعت پایان
23:59
وضعیت ثبت نام
به زودی
ایام برگزاری
0
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
روش های فعال یاددهی ـ یادگیری

کد استاندارد 91400322

روش های فعال یاددهی

داشتن روش تدریس مناسب از جمله روش های فعال یادگیری محسوب می شود.تدریس خوب به یادگیری دانش آموزان کمک کرده و ابزار مناسبی برای ایجاد معنا هستند تا با روش های متفاوت معلمان در امر یادگیری آشنا شوند.انتظارات نظام آموزشی،فضا و زمان یادگیری،اعضای یادگیرندگان از جمله عواملی است که در زمینه یادگیری از جمله مولفه های روش های فعال یاددهی و یادگیری است. روش تدریس باید با نوع یادگیری دانش آموز سازگار باشد و این یادگیری در مدرسه نیازمند توجه،مسئولیت پذیری و مشارکت فعال دانش آموزان می باشد.

از جمله عوامل موثر در یادگیری دانش آموزان

مشارکت در بحث کلاسی و سایر فعالیت ها

فرصت بازدید مدارس از مکان های عمومی مانند موزه و...

ایجاد محیط های چالش انگیز برای یادگیری

با در نظر گرفتن علایق و میزان استعداد دانش آموزان،مشارکت آن ها در فعالیت های اجتماعی مدرسه مانند ایجاد پروژه اهمیت دارد.فعالیت هایی که انجام آن ها شرایط یادگیری را ضمن گفت وگو با دیگران و بیان نظرات فراهم می کند.

معلم در امر یادگیری باید با آگاهی دانش آموز در درک و فهم وسطح یادگیری اونگرشی بر مبنای ایده آن ها ایجاد و آن ها را به درک و روشنایی بهتر راهنمایی کند.

برخی راهکار هایی که توسط معلم انجام می شود.

تاکید بر مسلط بودن به موضوع

افزودن اطلاعات جدید به دانش قبلی

آموزش داشتن درک و فهم به جای به خاطر سپردن سطحی اطلاعات

از مهم ترین شیوه برقراری ارتباط میان معلم و دانش آموز پرسش و پاسخ است

دوره روش های فعال یاددهی و یادگیری

دانش آموزان با بهره گیری از روش های تاثیرگذار در فهم و درک، یادگیری و استدلال به حل مسئله می پردازند.بدین گونه این راهبرد به بهبود حافظه کمک کرده و باعث می شود مسائل با شیوه های مختلف حل بشود.

با بررسی نظام آموزشی در سایر کشورها مهارت و دانش لازم در خصوص موفقیت در کار و زندگی می رسیم.در نتیجه این بررسی ها ابعاد نظام آموزشی و روش های ارزیابی آن با مشارکت اولیا و مربیان به عنوان هدف در نظر گرفته شده است.

بررسی شیوه های تدریس از گذشته تا کنون تدریس اعمال بیان ، ارائه واقعیت ها و اطلاعات دانش آموزان را نشان می دهد.این روش با سنجش مهارت دانش آموزموفق عمل کرده است. با تاکید بر مفاهیم نوین در امر یادگیری و توانایی حل مسئله شیوه تدریس ساخت گرایی که نوعی سبک یادگیری می باشد، گسترش پیدا می کند.کسب تجربه و انجام تمرینات منظم یادگیری عمقی بر خلاف طوطی وار،نگرش آموزش ساخت گرایی است.طرح پرسش،تبادل نظر و بررسی عملکرد کلاسی در کنار مشارکت دانش آموز در کاوش گری و امور کلاسی توسط معلم از جمله اقدامات مهم در این زمینه می باشد.از این رو در نحوه کار دانش آموز ارزیابی صورت گرفته و راهبردهایی مستحکم دستیابی به اهداف صورت می گیرد.

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید