جزئیات دوره

کد استاندارد
92100859
شهریه قابل پرداخت
57000 تومان
مدت زمان
20 ساعت
ویژه
فرهنگیان محترم خراسان شمالی
نمره قبولی در آزمون
12
تاریخ شروع
1400/06/23
تاریخ پایان
1400/06/31
ساعت شروع
00:01
ساعت پایان
23:59
وضعیت ثبت نام
به زودی
ایام برگزاری
0
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
روش های ضد عفونی در مدارس

 

کد استاندارد 92100859

روش های ضدعفونی در مدارس

با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا ،  بازگشایی مدارس  نیازمند داشتن امکانات اجرایی شامل ضدعفونی سطوح دارای امکان تماس زیاد ، داشتن صابون مایع و محلول‌ه ضدعفونی کننده دست، ایجاد فاصله‌گذاری مناسب برای صندلی‌ها در کلاس درس می باشد.این اقدامات باید به اندازه کافی بر اساس دستورالعمل های ابلاغ شده ظرف مدت طولانی دایر شود. در مدارس پر جمعیت نیازمند نیرو های خدماتی،ضدعفونی و دفع به موقع زباله،نظارت بر داشتن صابون دیده می شود.نیروی خدماتی با مدیریت مناسب برای حضور دررمدارس الزامی است وتایید این فرد بر عهده مدیر مدرسه می باشد.

دستورالعمل های  وزارت بهداشت برای بازگشایی مدارس

ایجاد فاصله گذاری مناسب برای میز و صندلی

داشتن فاصله بیش از یک متر در بین افراد حاضر در کلاس

ایجاد فضای بزرگ و مناسب برای حضور دانش آموزان

در مدارس پر جمعیت در صورت امکان، موقتا فضا جدید با توجه به امکانات شهری و روستایی در اختیار مدرسه و آموزش و پرورش قرار دهیم تا مدرسه پرجمعیت د فضای مجزا مدیریت شود.از جمله موارد مورد تایید کارشناسان بهداشت نیز شرایط ایمنی محیط و رعایت تجهیزات بهداشت طبق دستورالعمل‌های موجود و نظر آن ها می باشد.

در مدارس با زیرساخت و فضای مناسب ساعات حضور در مدرسه کوتاه انتخاب شود طوری که بسه روز در هفته برای تمامی پایه ها دایر باشد. سطوح از جمله دستگیره درب و پنجره،صندلی و میز،لوازم ورزشی و...به طور مرتب تمیز بشود. و نیز قوانین شست وشو مکرر دست ها توسط آب و صابون و محلول های ضدعفونی از سوی مدرسه آموزش داده شود. به عنوان نکته حائز اهمیت در مناطق محروم باید آب آشامیدنی سالم فراهم باشد و دارنده دستمال و لیوان کاغذی یکبار مصرف باشد. داشتن تغذیه سالم در دوران کرونا حائز اهمیت است و شرح آن بدین صورت است که مصرف میوه باید در دستور کار برنامه غذایی دانش آموز قرار گیردو سرو غذاهایی گرم نباید در مدرسه صورت گیرد و همچنین از دست خوردن غذا توسط دیگران خودداری شود.

والدین محترم و مربیان عزیز باید توجه فرمایند بارداشتن آگاهی کامل بدون ایجاد ترس و اضطراب در صورت پیدایش علائم در فرزندان خود آن ها از حضور در مدرسه خودداری کرده و از طریق شبکه های استانی و فضلی مجازی مخصوص اطلاع رسانی مدارس  و وزرات بهداشت پیگیر خبر ها باشند.

به امید آنکه دیگر شاهد حضور هیچ گونه بیماری سخت در سراسر دنیا نباشیم.

 

 

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید