کد استاندارد93000804
شهریه قابل پرداخت97000 تومان
مدت زمان24 ساعت
نمره قبولی در آزمون12
تاریخ شروع1400/07/12
تاریخ پایان1400/07/30
ساعت شروع 00:01
ساعت پایان 23:59
وضعیت ثبت نامبه زودی
ایام برگزاری0
ویژهفرهنگیان محترم خراسان شمالی
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
همکاران قبل از ثبت نام در دوره لطفا موارد زیر را بررسی کنند
رشته شغلی
استانهای مجاز
پست سازمانی
گروه تدریس
رشته تدریس
مقطع
پایه تحصیلی
مدارک

 

کد استاندارد 93000804 

کارآفرینی

کارآفرینی،( Entrepreneur) واژه ای نسبتاً قدیمی است با ریشه فرانسوی می باشد.مفهوم کارآفرین و کارآفرینی اولین بار توسط اقتصاد دان ها مطرح و شناسایی شد که از حدود سیصد سال پیش نیز قدمت دارد. آدام اسمیت و ریچارد کانتیلون کسانی بودند که واژه کار آفرین را به کار گرفتند.

تاریخچه کارآفرینی

با وجود قدمت سیصد ساله کارآفرینی که بعضی از افراد نامیده می شوند اما به طور رایج حدود یک قرن است که رواج یافته است.در بررسی های دقیق تر باید کارآفرینی را علمی دانست که برخی دردانشگاه ها متخصص آن باشند یا افرادی را در این حوزه یاری و پرورش دهند تا آن ها این راه را انتخاب کنند که این انتخاب،فرد را در این مسیر سوق دهد وبه طور رسمی شناخته شود.

 هدف از کارآفرینی چیست و چه کسانی کارآفرین هستند؟

کارآفرینان افرادی هستند که با هدف ایجاد اشتغال و افزایش درآمد، استاندارد های بهتری را برای رشد در زندگی فراهم می آورند.با وجود مفهوم ساده کارآفرینی اما تعریف دقیق به طوری که مدنظرهمه باشد،نیست.برخی از صفات کارآفرینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خلاقیت

جرئت ریسک پذیری

ایجاد اشتغال

به وجود آوردن ثروت

پیشرو در زمینه آینده نگاری و آینده نگری

مراحل ایجاد کارآفرینی

کارآفرینی به عنوان یک فعالیت اقتصادی که با استفاده از منابع محدود کسب و کار جدید راه اندازی می کند.اساس ولازمه کارآفرین،ارزیابی استمراری روند با بهینه سازی و سیستم های نوین برای پیشبرد کسب و کار ها ست.

کارآفرینی نیز مانند سایر فرآیند ها نیاز به گذراندن مراحل خاصی دارد.گام اول شناسایی فرصت می باشد،در این مرحله فرد کارآفرین ایده و چالش ها را شناسایی کرده وبه دنبال خواسته ها، نیازها و مشکلات است.پس از آن یعنی در گام دوم، با یافتن ایده های نو در کنار استفاده از تجربه های گذشته به شکل گیری ایده می انجامد و به دنبال آن فضای رقابتی برای ارزش محصول ارزشیابی می شود.در گام سوم فرد کارآفرین در ارتباط با افراد حقیقی و حقوقی از جمله سرمایه گذاران،شرکای توانمند و...به جلب نظر آن ها می پردازد.

منابع مورد نیاز کارآفرین از جمله نیروی انسانی و منابع، مالی و اجرایی به عنوان گام چهارم تهیه می شود.گام پنجم مربوط به اجرایی شدن ایده و راه اندازی کسب وکار است و در مرحله آخر با تطبیق و شرایط بازارکاری جامعه و اجرای تغییرات مورد نیاز، به عنوان گام ششم انجام می پذیرد.

 دوره کارآفرینی

کارآفرین باید برای کارکنان خود الهام بخش بوده و نقش رهبر را نیز ایفا کند.آینده نگری با احساس مأموریت ها و در عین حال فردی با انگیزه نیز از ویژگی اصلی کارآفرین محسوب شده و قابل شناخت است.

نتیجه گیری

کارآفرینانی موفق می باشند که دارای ایده، مهارت و ویژگی هایی برای موفقیت باشند تا درنهایت با اطمینان بتوانند محصولی با کیفیت با برند ها و سرمایه گذاری شان در شرکت ها ارزش موجود را ایجاد کنند.

 

 

نظرات

پاسخ دهید

برای ثبت نظر وارد شوید /ورود
image
image

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید